Dział: Ogród relaksu

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Narysuj swój oddech

Nasz oddech zmienia się w ciągu dnia wielokrotnie. Jest zupełnie inny kiedy jesteśmy spokojni, niż wtedy gdy czujemy niepokój lub zmęczenie. Kiedy zaczniesz go obserwować z ciekawością, łatwiej będziesz zauważać, kiedy dzieje się coś, co wytrąca cię z równowagi.

Czytaj więcej

Jak urządzić własny zakątek spokoju?

W życiu zarówno dzieci, jak i dorosłych zdarzają się takie chwile, kiedy potrzebujemy pobyć sami ze sobą. Kiedy ogarnia nas złość, przytłacza smutek albo po prostu wszystkiego jest za dużo, za kolorowo, za głośno… Wtedy dobrze jest mieć takie bezpieczne miejsce, do którego można się udać i pobyć w ciszy, przytulić nasze troski. Zobacz, jak może wyglądać domowy Zakątek Spokoju!

Czytaj więcej

Zabawy z cieniem

Znacie ten wierszyk? „Ten mój cień, śmieszny cień, chodzi za mną cały dzień”. To prawda, nasz cień towarzyszy nam cały czas. Dość rzadko jednak zwracamy na niego uwagę, a warto. Zaproście do zabawy rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. Zobaczcie, jakie zabawy z cieniami my lubimy najbardziej.

Czytaj więcej

Przepis na gigantyczne bańki mydlane

Czy szukacie pomysłu na świetną zabawę w letnie popołudnie? Dziś chciałabym przedstawić wam przepis na płyn do gigantycznych baniek mydlanych, który możecie zrobić, wykorzystując produkty dostępne w sklepie spożywczym i drogerii. Możecie wykorzystać go do zabawy lub jako atrakcję na różne okazje.

Czytaj więcej

Wdech i wydech – jak oddech może pomóc nam się uspokoić?

Wyobraź sobie superbohaterkę lub superbohatera, których niezwykłą umiejętnością jest zdolność do wchodzenia w stan spokoju i skupiania swojej uwagi. Nasza postać potrafi użyć tych umiejętności w sytuacjach, w których ich najbardziej potrzebuje – po intensywnym dniu w szkole, przed nauką i ważnym występem oraz na spacerze w parku. Być może na razie o tym nie wiesz, ale ty również możesz się tego nauczyć, tak jak pisania literek czy kolorowania.

Czytaj więcej

Dlaczego warto ćwiczyć z dzieckiem świadomy oddech?

Obecność oddechu wprawia nasze ciała w ruch i jest świadectwem istnienia w nich życia. Na co dzień często nie zwracamy uwagi na to, w jaki sposób nasz oddech się zmienia. Szkoda, ponieważ obserwacja oddechu niesie ze sobą szereg korzyści. Koncentracja na oddechu pozwala nam skupić się na „tu i teraz”. Pomaga oderwać się od nieprzyjemnych myśli albo skierować uwagę na wykonywane zadanie. Oddech pozwala również zorientować się w naszych aktualnych przeżyciach, dostrzec, co w danej chwili dzieje się z naszym ciałem. Jest narzędziem, które umożliwia przywrócenie w nim równowagi – wprowadza w stan wyciszenia, relaksacji, uwalnia napięcie, rozluźnia. Ćwiczenia oddechowe będą sprawdzały się w sytuacjach stresujących, wywołujących lęk, budzących zdenerwowanie. To pierwszy krok do zauważenia tego, co dzieje się w naszym wnętrzu.

Czytaj więcej