Dział: Ogród relaksu

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Papierowy zając

W dzisiejszym zadaniu DIY (zrób to sam) przygotujemy urocze dekoracje w kształcie zajączków, które ozdobią wasz pokój czy wielkanocny stół! Przygotowanie tych ślicznych zajączków będzie nie tylko
fantastyczną zabawą, lecz także szansą na wyrażenie kreatywności. Gotowi? To zaczynamy!

Czytaj więcej

Wyobraź sobie wiosnę!

Wizualizacja przyrody pomaga nam rozwijać wyobraźnię, doświadczać spokoju i wyciszenia, a także odczuwać piękno natury. Dzięki tej praktyce możemy odkrywać przyrodę na nowo.
Dodatkowo spacer na łonie natury w naszej wyobraźni może przywoływać przyjemne skojarzenia czy wspomnienia. Wykonywanie tej praktyki pozwala na relaks, odprężenie, obniżenie natężenia przykrych emocji.

Czytaj więcej

Jak dostosować praktyki Mindfulness do własnych potrzeb?

Bardzo ważnym aspektem jest wybranie takich elementów uważności, które od razu do nas przemawiają, gdzie już jest na nie grunt w naszej rodzinie. Jeżeli ognisko domowe karmi się wspólnym czytaniem, idealnie sprawdzą się bajki i medytacje z książeczek. Jeżeli rodzina reguluje się przez ruch, bardziej wskazane na początku będą zabawy nastawione na kontakt z ciałem, ćwiczenia fizyczne i zabawy z oddechem. To zawsze rodzic ocenia, od czego warto rozpocząć, opierając się na swojej intuicji, znając nawyki rodziny, a także eksperymentując z otwartością i gotowością na nowe.

Czytaj więcej

Oddech 4-7-8

Technika oddechowa, którą chcę wam dziś przedstawić, pomaga w poradzeniu sobie ze stresem i nieprzyjemnym napięciem, które czujemy na przykład, gdy jesteśmy czymś niemiło zaskoczeni albo wszystkiego jest po prostu za dużo i nas to przytłacza. Ważne jest regularne powtarzanie tego ćwiczenia, aby maksymalnie skorzystać z jego superdziałania. To co, zaczynamy?

Czytaj więcej

Ćwicz i obserwuj, jakie to fajne!

Długie, ciepłe wieczory podczas letnich miesięcy zachęcają do aktywnego spędzania czasu: rower, rolki, basen, plac zabaw, wyjście w góry czy do lasu. Latem zwykle dużo się ruszamy – podobnie nasze dzieci. A gdy dni robią się chłodniejsze i szybciej robi się ciemno, mamy tendencję do chowania się w domu. I to jest absolutnie naturalne. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście!

Czytaj więcej

Narysuj swój oddech

Nasz oddech zmienia się w ciągu dnia wielokrotnie. Jest zupełnie inny kiedy jesteśmy spokojni, niż wtedy gdy czujemy niepokój lub zmęczenie. Kiedy zaczniesz go obserwować z ciekawością, łatwiej będziesz zauważać, kiedy dzieje się coś, co wytrąca cię z równowagi.

Czytaj więcej