Autor: Justyna Tempska

Certyfikowana trenerka uważności metodą Eline Snel, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak dostosować praktyki Mindfulness do własnych potrzeb?

Bardzo ważnym aspektem jest wybranie takich elementów uważności, które od razu do nas przemawiają, gdzie już jest na nie grunt w naszej rodzinie. Jeżeli ognisko domowe karmi się wspólnym czytaniem, idealnie sprawdzą się bajki i medytacje z książeczek. Jeżeli rodzina reguluje się przez ruch, bardziej wskazane na początku będą zabawy nastawione na kontakt z ciałem, ćwiczenia fizyczne i zabawy z oddechem. To zawsze rodzic ocenia, od czego warto rozpocząć, opierając się na swojej intuicji, znając nawyki rodziny, a także eksperymentując z otwartością i gotowością na nowe.

Czytaj więcej

Siedem filarów uważności

Praktyka uważności opiera się na siedmiu filarach. Warto poświęcić czas, aby zobaczyć, jak te wskazania rezonują z naszym podejściem do życia, czy jest na nie miejsce w naszej rodzinie. 

Czytaj więcej

Po co praktykujemy wdzięczność z dzieckiem?

Praktykowanie wdzięczności jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę naszego samopoczucia oraz relacji z innymi.

Czytaj więcej

Każdy dzień to wspaniały prezent!

Chciałabym opowiedzieć ci dziś o pewnym niezwykłym notatniku – dzienniku wdzięczności. Możemy w nim wyrażać wdzięczność za to, co posiadamy, jakie mamy relacje z innymi ludźmi i za wszystkie prezenty, które daje nam każdy nowy dzień.

Czytaj więcej