Mindful Kids

Ćwiczenia uważności na co dzień.

Jedyne na rynku czasopismo narzędziowe rozwijające uważność, przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11 lat oraz ich rodziców.

Zabawy, eksperymenty i zadania rozwijające w dzieciach umiejętność bardziej świadomego przeżywania siebie, swoich emocji, uczuć i świata. Wszystkie ćwiczenia uważności dla dzieci, które znajdują się na łamach naszego czasopisma, zostały opracowane przez doświadczonych nauczycieli i pedagogów.

Mindfulness dla dzieci – ćwiczenia, zadania i łamigłówki

Dajemy rodzicom konkretne narzędzia, dzięki którym mogą wraz z dziećmi ćwiczyć uważność, świadomość swojego ciała i emocji oraz rozwijać akceptację siebie i innych. Pomagamy dzieciom zyskać więcej spokoju i radości z życia. Jak ćwiczyć uważność u dzieci? Nasz magazyn pomoże wyciszyć się Twojemu dziecku oraz sprawi, że będzie bardziej skoncentrowane na swoich potrzebach.

Naszą misją jest wspieranie dzieci w uważnym przeżywaniu siebie oraz otaczającego ich świata. Dzięki konkretnym narzędziom uważności pomagamy dzieciom w redukowaniu lęku i problemów ze snem; dbamy o zmniejszenie reaktywności emocjonalnej oraz ułatwiamy uzyskanie wewnętrznego spokoju poprzez lepsze zrozumienie własnych emocji i sygnałów wysyłanych przez ciało. Ćwiczenie uważności to również świetna metoda na redukcję stresu.

Dlaczego warto

Rozwiniesz funkcje poznawcze mózgu swojego dziecka dzięki ćwiczeniom uważności.

Przygotowane przez nas zagadki, łamigłówki i zadania pozwolą połączyć rozwój mózgu ze świetną zabawą.

Pomożesz swojemu dziecku lepiej poznać i zaakceptować siebie, swoje emocje, a także zwiększyć wrażliwość na sygnały płynące z ciała.

W Mindful Kids znajdziesz gry, zadania oraz ćwiczenia rozwijające samoświadomość, inteligencję emocjonalną i umiejętność skupienia się na tu i teraz.

Wesprzesz swoje dziecko w budowaniu relacji opartych na wzajemności, dobrej komunikacji i zrozumieniu.

Uważność na to jak świat postrzegają inni, co czują i jakie są ich potrzeby, Twoje dziecko może trenować m.in. przy wykorzystaniu naszych zadań, eksperymentów psychologicznych, komiksów czy gier.

Znajdziesz skuteczne sposoby, aby wyciszyć, zrelaksować i zmniejszyć uczucie napięcia związanego z codziennymi wyzwaniami emocjonalnymi u swojego dziecka.

Nasi specjaliści od uważności przygotowali dla Waszych dzieci medytacje, ćwiczenia oddechowe, zabawy relaksacyjne i wizualizacje, dzięki którym łatwiej będzie im ukoić zmysły, zredukować napięcie i pokonywać trudności.

Zbudujesz w Twoim dziecku większą otwartość i wrażliwość na bodźce zmysłowe.

W Mindful Kids znajdziecie propozycje zabaw, eksperymentów i ćwiczeń uważności koncentrujących się na wrażeniach wzrokowych, słuchowych, węchowych, dotykowych i smakowych.

Wspólne praktykowanie uważności pomoże Wam lepiej poznać siebie nawzajem, pogłębić relację i lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami w byciu razem.

Każdy z działów czasopisma zawiera propozycje ćwiczeń, które możecie wykonywać wspólnie z dziećmi.

Piszą dla nas

Czy to czasopismo jest dla Ciebie?

Mindful Kids to czasopismo zbudowane w sposób praktyczny i przemyślany. Każdy z działów zawiera treści skierowane do dzieci, następnie propozycje wspólnych aktywności dziecka i rodzica oraz komentarze, porady psychologów i specjalistów od uważności przeznaczone dla rodziców.

Stałe działy

Ruszamy w drogę

 

Opowiadania, eksperymenty i karty pracy skupione wokół tematu numeru przygotowywane przez specjalistów w dziedzinie mindfulness oraz psychologów i autorów bajek dla dzieci.

Labirynt łamigłówek

 

Zagadki, gry, łamigłówki ćwiczące pamięć, koncentrację uwagi i spostrzegawczość, a także komentarze dla rodziców z praktycznymi wskazówkami, jak wspierać dzieci w rozwijaniu kompetencji poznawczych.

Wyspa emocji

 

Praktyczne narzędzia: ćwiczenia, karty pracy i propozycje zabaw wspierające rozpoznawanie, rozumienie i regulację emocji, takich jak np. złość, smutek, strach.

Przystanek relacja

 

Propozycje wspólnych aktywności, ćwiczenia wspierające uważność w relacjach z innymi ludźmi oraz ze sobą samym.

Ogród relaksu

 

Medytacje, wierszyki-masażyki, wizualizacje, ćwiczenia oddechowe, elementy jogi oraz inne ćwiczenia wspierające relaks, odpoczynek i wyciszenie.

Dolina zmysłów

 

Doświadczenia, eksperymenty, ćwiczenia uważności skoncentrowane wokół wrażeń zmysłowych.

Z PRENUMERATĄ MOŻESZ WIĘCEJ | MINDFULNESS DLA RODZICÓW - DODATKOWE MATERIAŁY ONLINE

 

Specjalne miejsce dla rodziców i opiekunów, którzy chcą zadbać o sferę emocjonalną swojej rodziny, poznać i zrozumieć emocje dziecka oraz nauczyć je ich rozpoznawania i wyrażania. Otrzymasz szereg praktycznych ćwiczeń online, zadań i wskazówek zawartych w artykułach i nagraniach wideo, które ułatwią Ci skuteczną komunikację i nauczą uważnie słuchać siebie i dziecka.

Dowiesz się jakie techniki i metody z obszaru mindfulness, pozwolą Ci na budowanie relacji z dzieckiem opartej na zaufaniu i bliskości. Zadbasz o swój dobrostan psychofizyczny, co przełoży się na jakość Twojej komunikacji i sprawi, że staniesz się bardziej uważnym rodzicem. Ponadto poznasz odpowiednie sposoby na zastosowanie treningu uważności podczas łagodzenia sytuacji kryzysowych w Twojej rodzinie. Uważny rodzic, to uważne dziecko, dlatego wspólnie z Mindful Kids odkryj drogę do zrozumienia emocji swoich i Twojej rodziny.

Sprzedaż produktu została zakończona

Jeśli interesują Cię inne produkty z podobnej tematyki, zadzwoń +48 616 683 178, albo napisz tutaj.

Mówią o nas

Zajrzyj do środka

I przekonaj się osobiście, że warto nas prenumerować.

Patronat