Autor: Martyna Liedke

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ciasto inne niż wszystkie

Tworzenie z masy solnej to doskonała okazja do zabawy i rozwoju. Za jej pomocą możemy stworzyć nie tylko wyjątkowe rzeźby i figurki, lecz także piękne dekoracje domowe lub wyjątkową biżuterię. Ogranicza nas tu tylko wyobraźnia! My na przykład postanowiliśmy skorzystać z foremek w kształcie choinki, by w czerwcu stworzyć ozdoby świąteczne. Bo można!

Czytaj więcej

Zostań małym i dziecka budowniczym!

Spójrz na obrazki przedstawiające różne budowle z klocków. Użyj własnych klocków, na przykład Lego, i ułóż takie same budowle w przestrzeni. Pamiętaj, kolory nie mają znaczenia, liczą się kształty budowli!

Czytaj więcej

Zorganizujcie uroczystą kolację

Kiedy myślimy o uroczystej kolacji, zwykle wyobrażamy sobie specjalne okazje, takie jak święta, urodziny czy ważne wydarzenia rodzinne. To chwile, które są podkreślone przez wyjątkowe menu, eleganckie nakrycie stołu i obecność bliskich. Jest to czas celebracji, wspólnego dzielenia się i skupienia się na sobie nawzajem. Ale czy musimy czekać na okazję, aby celebrować te wartości? W rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić uroczystą kolację bez okazji. Dlaczego nie uczynić z codzienności czegoś wyjątkowego? Każdy dzień spędzony razem z bliskimi jest darem, który warto celebrować. Dlatego dzisiaj zaproście się wzajemnie na domową uroczystość celebracji codzienności.

Czytaj więcej

Pamięć fotograficzna

Pamięć fotograficzna to umiejętność polegająca na bardzo dokładnym zapamiętywaniu obrazów lub informacji. Osoby, które ją mają, potrafią przypominać sobie wszystkie szczegóły obrazka nawet po dłuższym czasie. To trochę jakby mieć w głowie aparat fotograficzny! Zapraszam cię do zabawy, która pozwoli ćwiczyć tę umiejętność. Zaproś do niej kogoś bliskiego.

Czytaj więcej