Autor: Martyna Liedke

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przepis na gigantyczne bańki mydlane

Czy szukacie pomysłu na świetną zabawę w letnie popołudnie? Dziś chciałabym przedstawić wam przepis na płyn do gigantycznych baniek mydlanych, który możecie zrobić, wykorzystując produkty dostępne w sklepie spożywczym i drogerii. Możecie wykorzystać go do zabawy lub jako atrakcję na różne okazje.

Czytaj więcej

Podróż w głąb siebie

Ludzie często mają tendencję do tego, by zauważać swoje słabości, nie doceniając tym samym mocnych stron. Spoglądamy w lustro i widzimy mankamenty, a nie to, co w nas piękne, ciekawe i wartościowe. Zapraszam was dziś do wykonania samodzielnie lub wspólnie z rodzicami ćwiczenia, które nazwałam „Podróż w głąb siebie”. Mam nadzieję, że pozwoli wam spojrzeć na siebie z nieco innej perspektywy i odkryć, jak ważna jest relacja z samym sobą.

Uwaga! W trakcie wykonywania całego ćwiczenia spoglądajcie na swoje odbicie w lustrze z uśmiechem.

Czytaj więcej

Stwórz własną hodowlę fasoli

Wspieranie wzrostu fasoli to czynność wymagająca skupienia, cierpliwości, a także ciągłej obserwacji zmian zachodzących w rodzącej się z nasiona roślince. Rośliny, tak samo jak zwierzęta domowe, wymagają czasu, opieki i troski. Kiedy wkładamy w ich hodowlę wysiłek, później z przyjemnością możemy obserwować, jak roślinka rozwija się i wzrasta. Zapraszam dziś ciebie i twoich bliskich do stworzenia własnej hodowli fasoli. Zaczynamy!

Czytaj więcej

Wielki sprawdzian detektywa Edwina (SPRAWDŹ ODPOWIEDZI)

Odkąd skończył 6 lat, największym marzeniem Edwina było zostanie detektywem. Po wielu latach nauki w sekretnej Akademii Detektywów imienia Sherlocka Holmesa nadszedł wielki dzień egzaminu na profesjonalnego łamacza zagadek.

Czytaj więcej

Zbudujcie własny teleskop

Obserwacja gwiazd to wspaniała przygoda i okazja, by spojrzeć na rozpościerające się niebo z innej perspektywy. Choć wystarczy do tego dobre oko i odrobina uważności, w przyglądaniu się rozgwieżdżonemu niebu pomóc mogą urządzenia optyczne, takie jak lornetka, luneta albo teleskop.

Czytaj więcej

Jak wywołać przyjemne dreszcze?

Czy wiesz, że u niektórych osób szeptanie do uszka, dźwięk deszczu stukającego o szybę lub ołówka rysującego na papierze może wywołać przyjemne dreszcze? Co ciekawe, dla jednych ciche, powtarzające się dźwięki mogą być niezwykle relaksujące, a dla innych neutralne lub wręcz niemiłe. Nawet naukowcy do dziś się zastanawiają, dlaczego reakcje różnych ludzi na dokładnie te same rzeczy i zjawiska mogą się tak bardzo różnić. Masz ochotę sprawdzić, do której z grup należysz ty i twoi bliscy? Być może poczujecie to samo albo coś zupełnie innego.

Czytaj więcej

Zalety wad i wady zalet

Wszyscy ludzie, zarówno ty, twoi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, jak i inne osoby, posiadają mocne i słabsze strony. Zazwyczaj cieszymy się z naszych supermocy, bo pomagają nam radzić sobie w różnych sytuacjach. Często też wstydzimy się swoich słabości, ponieważ one z kolei „lubią” nam przeszkadzać. W pewnych okolicznościach może się jednak okazać, że nasze słabsze strony staną się przydatne. Albo to, co uważamy za swój atut, przyniesie nam pewną szkodę. Jak to możliwe? Przyjrzyj się poniższym przykładom, omów je wspólnie z rodzicami, a następnie zastanówcie się, czy wasze zalety mogą mieć swoje wady, a słabości okazać się czymś wartościowym.

Czytaj więcej