Autor: Magdalena Kulińska

Certyfikowana nauczycielka programu MBSR. Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT. Jest też absolwentką kursu Compassion Practitioner Foundation Course.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Oddech dla emocji

Dzieci codziennie przeżywają różne emocje. Czasem reakcje dzieci bywają dla nich samych przytłaczające, emocje szybko narastają i wydaje się, że powrót do równowagi jest niemożliwy. W regulacji emocji mogą pomóc ćwiczenia oddechowe, które można wykonywać razem z dziećmi. Zanim jednak zaczniecie praktykę, warto się na chwilę zatrzymać.

Czytaj więcej

Dlaczego ważne jest rozwijanie uważności na własne ciało?

Ciało jest podstawą naszej ludzkiej egzystencji. To dzięki niemu żyjemy: oddychamy, przetwarzamy energię, poruszamy się, nawiązujemy kontakt z otoczeniem. Można je porównać do skomplikowanej maszyny, która dla nas pracuje w każdej minucie naszego życia, czy o tym myślimy, czy nie. Śpimy, pracujemy, przemieszczamy się, odpoczywamy – a ciało spełnia swoje funkcje. Wiele z tych ważnych funkcji jest automatycznych i przebiega bez udziału naszej woli. Inne procesy, takie jak na przykład orientacja w przestrzeni czy komunikacja, wymagają pewnego poziomu skupienia i decyzji.

Czytaj więcej