Dział: MINDFULNESS DLA RODZICÓW

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Muzyka relaksacyjna dla dzieci do snu – dlaczego warto?

Rodzice nieustannie zastanawiają się, jak mogą praktycznie wspierać rozwój swojej pociechy. Nie chodzi tylko o rozwijanie zainteresowań dziecka, ale wpływanie na jego stale przyswajający informacje mózg. Ostatnio coraz więcej mówi się na temat dobroczynnego wpływu muzyki. Do tej pory kojarzyła się z miłym dodatkiem wychowawczo-rozwojowym, jednak ma ona znacznie więcej zalet. Jakie zatem korzyści daje muzyka relaksacyjna dla dzieci do snu?  

Czytaj więcej

Jak pobudzić zmysł smaku? Zabawy dla dzieci rozwijające uważność

Zmysł smaku u dzieci pozwala na odkrywanie świata i czerpanie satysfakcji z jedzenia. Zaburzenia na tej płaszczyźnie mogą prowadzić do poważnych niedoborów, wychudzenia oraz depresji. Jak zachęcić dziecko do spożywania posiłków? Czy zabawy sensoryczne pomagają w pobudzaniu zmysłu smaku?

 

Czytaj więcej

Spacer po lesie dla dzieci – wykorzystaj ten czas jak najlepiej!

Obcowanie z naturą niezwykle korzystnie wpływa na rozwój dziecka i kształtowanie się jego emocjonalnej struktury. Często jednak otaczają nas betonowe widoki, które z naturą nie ma nic wspólnego. Aby znacząco odmienić krajobraz, warto zaplanować wycieczkę po zielonej przestrzeni. Spacer po lesie dla dzieci może być nie tylko rozwijający, lecz także wiązać się ze świetną zabawą i doświadczeniem. Jak zaplanować spacer, aby nie był monotonny, a atrakcyjny dla Waszej rodziny?

Czytaj więcej

Zabawy w samochodzie – jak wyciszyć dziecko w podróży?

Podróżowanie z dzieckiem wiąże się z niemałym stresem, szczególnie gdy czeka nas kilka godzin w trasie. Przydatne okazują się zarówno techniki wyciszające, jak i zabawy w samochodzie wymagające skupienia oraz zaangażowania. Czy poprzez aktywność w aucie można rozwijać wyobraźnię malca? Jak to zrobić?

Czytaj więcej

Poznaj karty sensoryczne dla dzieci!

Zabawy sensoryczne, ćwiczenia i zadania to nie tylko forma zabawy, lecz także ważny element rozwoju dziecka. Karty sensoryczne to zbiór ćwiczeń i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku uporać się z niewrażliwością lub nadwrażliwością na obierane bodźce zmysłowe i poprawnie je przetwarzać lub po prostu rozwinąć percepcję i z uważnością patrzeć na otaczający świat.

Czytaj więcej

Dziecko wysoko wrażliwe – jak trening uważności może pomóc w regulacji emocji?

Wysoka wrażliwość to termin, z którym z pewnością spotkała już się większość z nas – nie tylko w kontekście rodzicielstwa, lecz także wyboru ścieżki zawodowej, umiejętności społecznych czy regulacji własnych emocji. Zwykle jednak WWO stosowało się, by nazywać dorosłych przeżywających wszystko intensywniej. Czy zatem określenie dziecko wysoko wrażliwe jest poprawne? Na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę?

Czytaj więcej

Jak mindfulness może łagodzić bunt 2 latka?

Rozwój dziecka wiąże się nie tylko z opanowywaniem nowych umiejętności czy skokami rozwojowymi. Prawidłowemu dorastaniu towarzyszy również… bunt. Pierwszy pojawia się w wieku około dwóch lat. Na co się przygotować i jak pomóc dziecku przejść ten szczególny etap rozwoju?

Czytaj więcej

Mindfulness w przedszkolu – jak urozmaicić zajęcia z dziećmi?

Wydawać by się mogło, że najmłodsi domownicy nie mogą mieć jeszcze zbyt wielu stresów. Jeśli jednak uwzględnimy konieczność chodzenia do szkoły/przedszkola, uczenia się, wykonywania zadań domowych, a także asymilowania się i nawiązywania przyjaźni, okazuje się, że dzieci wciąż zmagają się z nowymi wyzwaniami. Pomocą w tej niełatwej rzeczywistości może okazać się mindfulness w przedszkolu. Jak go wykorzystać?

Czytaj więcej

Jak mindfulness może pomóc dzieciom ze spektrum autyzmu?

Coraz częściej mówi się o autyzmie, jego obliczach i metodach wspierania dzieci będących w spektrum. Jedną z nich jest mindfulness czyli trening uważności.

Czytaj więcej

Co daje mindfulness dzieciom w wieku szkolnym?

Dzieci w okresie szkolnym często mają bardzo napięty grafik dnia. W jego skład wchodzą lekcje, zajęcia dodatkowe, korepetycje, odrabianie pracy domowej, przygotowywanie się do sprawdzianów i kartkówek. Przeładowanie, stres i brak porządnego wytchnienia mogą niekorzystnie odbić się na samopoczuciu emocjonalnym dziecka. Aby pomóc mu rozładować napięcie, warto wprowadzić do wspólnej przestrzeni elementy mindfulness. Co wówczas zyskają nasze pociechy?

Czytaj więcej

Pamięć logiczna u dzieci – ćwiczenia i zadania

Pamięć logiczna u dzieci rozwija się jeszcze w okresie płodowym, a  pełny zakres rozwoju następuje około piętnastego roku życia. Cały ten proces jest niezwykle ważny, dlatego nie należy pozostawiać go samemu sobie, a pilnie wspierać. W jaki sposób?

Czytaj więcej

Jak rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe u dzieci?

Wyciąganie wniosków, analiza własnych działań czy postępowania to cenna umiejętność, która wymaga ćwiczeń i doskonalenia. Myślenie przyczynowo-skutkowe u dzieci ma szczególną wartość, gdyż przygotowuje je do samodzielnego funkcjonowania i podejmowania trafnych decyzji w dorosłym życiu. Jak wspierać pociechę w tym zakresie?

Czytaj więcej