Czy smoczek anatomiczny ortodontyczny twardy 18m+ to dobry wybór dla starszych maluchów?

MINDFULNESS DLA RODZICÓW

Smoczki anatomiczne ortodontyczne twarde 18m+ są często wybierane przez rodziców starszych maluchów. Ich zaprojektowany kształt i cechy mają na celu wspieranie prawidłowego rozwoju jamy ustnej oraz zapewnienie komfortu dziecku. Jakie zalety ma ten typ smoczka? Czym się wyróżnia? Czy jest dobrym wyborem dla dzieci w wieku 18 miesięcy i starszych?

Kolorowe i różnorodne smoczki anatomiczne – czym się wyróżniają?

Smoczek anatomiczny ortodontyczny twardy 18m+ to rodzaj smoczka, który został zaprojektowany pod kątem prawidłowego rozwoju struktury jamy ustnej dziecka. Kształt smoczka nawiązuje do kształtu sutka. Ma spłaszczoną dolną końcówkę, która przylega do języka dziecka, i wygiętą górną części ku podniebieniu. To sprawia, że szczęka w czasie ssania układa się w prawidłowy sposób. Kształt smoczka jest dopasowany do anatomicznych wymiarów podniebienia, dziąseł oraz języka, dzięki temu minimalizuje ryzyko wpływu smoczka na rozwój zgryzu. Smoczek twardy, przeznaczony dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia, charakteryzuje się większą wytrzymałością, pozwala zaspokoić potrzebę ssania u starszych maluchów.

Korzyści smoczków o anatomicznym kształcie

Zalety smoczków anatomicznych sprawiają, że produkty wybierane są przez wielu rodziców. Główne korzyści, jakie przynosi ich stosowanie to:

  • Wspomaganie rozwoju jamy ustnej – smoczek anatomiczny wspiera właściwe kształtowanie się struktury jamy ustnej. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do podniebienia i dziąseł dziecka zmniejsza ryzyko wystąpienia potencjalnych problemów ortodontycznych, minimalizuje ryzyko rozwoju próchnicy oraz wad wymowy.
  • Wzmacnianie mięśni ust i żuchwy – smoczki o anatomicznym kształcie wymagają większego wysiłku ze strony dziecka podczas żucia i ssania. To przyczynia się do wzmacniania mięśni wokół ust i żuchwy i jest istotne w procesie rozwoju mowy oraz umiejętności żucia pokarmów stałych.
  • Komfort i przyzwyczajenie – dla starszych maluchów, które już zdążyły przyzwyczaić się do smoczka, twardy model może stanowić kontynuację komfortu, który zapewniał wcześniejszy smoczek. Dzieci, które lubią ssanie, mogą nadal czerpać radość z tej czynności.
  • Przejście od ssania do żucia – starsze dzieci zbliżają się do etapu, w którym wprowadza się do ich diety pokarmy stałe. Smoczek anatomiczny pomaga w płynnym przejściu od ssania do żucia, umacnia umiejętność żucia pokarmów oraz przyzwyczaja dziecko do różnorodnej stymulacji ustnej.
     

Szeroka gama smoczków anatomicznych – komfort i wygoda dla dziecka

Oferta anatomicznych smoczków jest bardzo szeroka, dlatego każdy rodzic może wybrać produkt, który będzie wspierał rozwój dziecka https://drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko/akcesoria-dla-dziecka/smoczki/smoczki-anatomiczne. Do wyboru są smoczki znanych producentów m.in. Akuku, Bibi, Canpol, Chicco, Hevea, Lovi, Nuby, NUK, Philips czy Tommee Tippee. Ceny smoczków wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Występują w wielu kolorach, dlatego produkt można dopasować do płci dziecka i upodobań rodziców. Oferowane smoczki anatomiczne produkowane są najczęściej z kauczuku, są bezwonne, bezsmakowe, ich użytkowanie jest bezpieczne i wygodne. Przed zakupem należy sprawdzić, czy smoczek ma niezbędne atesty i nie zawiera szkodliwego BPA.

Smoczek anatomiczny ortodontyczny twardy to dobry wybór dla starszych dzieci. Jego zalety m.in. wspieranie rozwoju jamy ustnej, wzmacnianie mięśni oraz komfort, są ważne w kontekście prawidłowego rozwoju dziecka. Oczywiście należy pamiętać, aby stopniowo odzwyczajać dziecko od ssania smoczka. Maluch nie może mieć smoczka w buzi przez wiele godzin, należy go stosować tylko w określonych sytuacjach np. przed snem czy w trakcie kolki.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI