Dział: Dolina zmysłów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ciasto inne niż wszystkie

Tworzenie z masy solnej to doskonała okazja do zabawy i rozwoju. Za jej pomocą możemy stworzyć nie tylko wyjątkowe rzeźby i figurki, lecz także piękne dekoracje domowe lub wyjątkową biżuterię. Ogranicza nas tu tylko wyobraźnia! My na przykład postanowiliśmy skorzystać z foremek w kształcie choinki, by w czerwcu stworzyć ozdoby świąteczne. Bo można!

Czytaj więcej

Zostań małym i dziecka budowniczym!

Spójrz na obrazki przedstawiające różne budowle z klocków. Użyj własnych klocków, na przykład Lego, i ułóż takie same budowle w przestrzeni. Pamiętaj, kolory nie mają znaczenia, liczą się kształty budowli!

Czytaj więcej

Co wspólnego mają zmysły i emocje?

Terapia integracji sensorycznej jest coraz bardziej popularną metodą pracy z dzieckiem przejawiającym trudne zachowania. Ukierunkowana jest ona na usprawnienie układu nerwowego i pomoc w odbiorze bodźców dochodzących ze środowiska. Jej efektem jest wyciszenie dziecka, jego uspokojenie, relaksacja. Można więc stwierdzić, że integracja sensoryczna nie jest stricte metodą relaksacyjną, ale jej założenia i ćwiczenia wykonywane w jej trakcie przyczyniają się do tego, że dziecko czuje się lepiej, jest bardziej skoncentrowane, łatwiej mu poradzić sobie z sytuacjami, których jest uczestnikiem.

Czytaj więcej

Czy wiem, co jem?

Zapraszam cię do zabawy pełnej smaków, zapachów i konsystencji. W pierwszym etapie przygotujemy nasze smakołyki, a potem, z zamkniętymi oczami, odkryjemy je razem, używając naszych zmysłów.

Czytaj więcej

Sztuka od kuchni

Odrobina uważności pozwala nam zauważyć nieoczywiste zastosowania używanych na co dzień przedmiotów. Pokażę wam, jak z produktów znalezionych w kuchni możecie przygotować kolorowe farby, z których powstaną przepiękne obrazki. Gotowi do malowania? No to do dzieła!

Czytaj więcej

Pamięć fotograficzna

Pamięć fotograficzna to umiejętność polegająca na bardzo dokładnym zapamiętywaniu obrazów lub informacji. Osoby, które ją mają, potrafią przypominać sobie wszystkie szczegóły obrazka nawet po dłuższym czasie. To trochę jakby mieć w głowie aparat fotograficzny! Zapraszam cię do zabawy, która pozwoli ćwiczyć tę umiejętność. Zaproś do niej kogoś bliskiego.

Czytaj więcej

Zabawa „Sokole oko”

Sokoły to bardzo uważne ptaki. Z dużej wysokości potrafią swoimi oczyma dostrzec nawet małe przedmioty. W tej zabawie sprawdzicie swoją zdolność spostrzegania. Możecie wykonać ją na dworze lub w większym pomieszczeniu.

Czytaj więcej