Dział: Dolina zmysłów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sztuka od kuchni

Odrobina uważności pozwala nam zauważyć nieoczywiste zastosowania używanych na co dzień przedmiotów. Pokażę wam, jak z produktów znalezionych w kuchni możecie przygotować kolorowe farby, z których powstaną przepiękne obrazki. Gotowi do malowania? No to do dzieła!

Czytaj więcej

Pamięć fotograficzna

Pamięć fotograficzna to umiejętność polegająca na bardzo dokładnym zapamiętywaniu obrazów lub informacji. Osoby, które ją mają, potrafią przypominać sobie wszystkie szczegóły obrazka nawet po dłuższym czasie. To trochę jakby mieć w głowie aparat fotograficzny! Zapraszam cię do zabawy, która pozwoli ćwiczyć tę umiejętność. Zaproś do niej kogoś bliskiego.

Czytaj więcej

Zabawa „Sokole oko”

Sokoły to bardzo uważne ptaki. Z dużej wysokości potrafią swoimi oczyma dostrzec nawet małe przedmioty. W tej zabawie sprawdzicie swoją zdolność spostrzegania. Możecie wykonać ją na dworze lub w większym pomieszczeniu.

Czytaj więcej

Mikołajowe origami

Składając w odpowiedni sposób kwadratową kartkę, możesz wyczarować figurkę Świętego Mikołaja, a następnie udekorować nią choinkę, świąteczny stół lub swój pokój.

Czytaj więcej

Rozgrzewające i dziecka napoje na chłodną pogodę

Za oknem jesień w pełnym rozkwicie. Z szaf wyciągamy ciepłe szaliki, czapki i kurtki, by ochronić się przed chłodem. Jednak czy wiesz, że również w kuchni możemy znaleźć wiele produktów, które pomagają nam się rozgrzać, a do tego wzmocnić odporność? Należą do nich nie tylko owoce, warzywa i przyprawy, lecz także pyszna czekolada. Przed tobą przepisy na przepyszne napoje, dzięki którym nawet w chłodną pogodę poczujesz ciepełko.

Czytaj więcej

Jak spacerują NINJA?

Zazwyczaj twoje nogi niosą cię z punktu A do B, a ty nawet nie zwracasz uwagi na to, że idziesz! A co, jeśli zwyczajne chodzenie możesz zamienić na aktywną praktykę uważności?

Czytaj więcej

Moc naszych zmysłów

Jak doskonale wiesz, nasze zmysły utrzymują nas w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego świadomie sprawy, to w każdej chwili odbieramy jakieś sygnały zmysłowe, które, z różną intensywnością, wpływają na nasze zachowanie i samopoczucie. Skoro więc zmysły mają na nas tak duży wpływ, to możemy także celowo korzystać z ich mocy.

Czytaj więcej

Letni owocowy deser – praktyka uważnego jedzenia

Dziś zapraszam cię do praktyki uważnego jedzenia. Weź miseczkę swoich ulubionych letnich owoców. Mogą to być truskawki, maliny, borówki, jeżyny, poziomki lub jagody. Możesz też zrobić miks taki, jaki najbardziej lubisz. Usiądź wygodnie, odłóż na bok telefon i postaraj się z nikim nie rozmawiać podczas tej uczty.

Czytaj więcej