Dział: Wyspa emocji

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak powstają emocje?

Naukowcy od setek lat nieustannie próbują dociec – skąd biorą się emocje? Przyznasz, że trudno im się dziwić, dlaczego ten temat jest dla nich tak interesujący. W końcu emocje są z nami każdego dnia! Codziennie czujemy je w ciele i często pod ich wpływem podejmujemy działania czy myślimy. Zobacz, jakie ciekawe koncepcje na temat natury emocji powstały do tej pory. Wyobraź sobie, że sam jesteś naukowcem lub naukowczynią, i zaznacz odpowiednim kolorem, na ile przekonują cię te pomysły.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z wybuchowymi emocjami u dzieci?

Trudno jest jednoznacznie określić, skąd biorą się emocje, ale jedno jest pewne! Emocje zawsze współwystępują ze zmianami w ciele i wpływają na nasze myślenie.

Czytaj więcej

Dlaczego warto być świadomym swoich emocji?

Czy znacie czasopismo „Małe Charaktery” i jedną z jego bohaterek, Czarodziejkę Marcelkę, oraz jej magiczny kuferek emocji? Możecie wierzyć, że zna się na emocjach jak mało kto! Tym razem pojawiła się gościnnie na Wyspie Emocji, żeby przeprowadzić wywiad ze znawczynią tematu uważności – Agnieszką Kociszewską.

Czytaj więcej

Wpływ kolorów na emocje

Na tropie zrozumienia związku kolorów i emocji

Czytaj więcej

Gra karciana: Kolorowe emocje

Czy wiesz, że każdy kolor związany jest z odczuwaniem jakiejś emocji? Wyobraź sobie, że czujesz się zrelaksowany(-na) i lekki(-ka) jak chmurka. Ciekawi cię, jaki kolor wyraża to, co wtedy odczuwasz? Usiądź wygodnie z rodziną bądź przyjaciółmi i sprawdźcie waszą wiedzę z zakresu znajomości kolorów i emocji. Gra polega na tym, aby dopasować kartę koloru do karty emocji. Możecie skorzystać z przykładów i przygotować swoje karty zgodnie ze wzorem. Poszukajcie też wspólnie własnych skojarzeń – dopiszcie kolejne kolory i emocje według uznania. Poniżej znajduje się instrukcja wykonania kart kolorów.

Czytaj więcej