Dział: Wyspa emocji

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Siedem filarów uważności

Praktyka uważności opiera się na siedmiu filarach. Warto poświęcić czas, aby zobaczyć, jak te wskazania rezonują z naszym podejściem do życia, czy jest na nie miejsce w naszej rodzinie. 

Czytaj więcej

Quiz pełen niespodzianek

Każda niespodzianka budzi w nas unikalne emocje, które kierują naszymi reakcjami. Ten quiz pomoże ci odkryć, jak uczucia wpływają na to, w jaki sposób radzisz sobie w różnych, nieoczekiwanych momentach, i jaki rodzaj niespodzianek lubisz najbardziej.

Czytaj więcej

Szeroko otwarte oczy

Znasz to uczucie, które sprawia, że unosisz brwi, otwierasz szeroko oczy i rozchylasz usta? To właśnie zaskoczenie.

Czytaj więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w internecie?

Uważność może być kompasem, który ułatwi nawigowanie w cyfrowym świecie poprzez budowanie samoświadomości. Dobrze jest więc rozwijać w dziecku takie kompetencje, żeby budować wewnętrzną sterowność, aby świadomie (bezpiecznie i zdrowo) mogło poruszać się w sieci. Warto też pomyśleć o całym „elektronicznym” obszarze w naszym domu jak o dobrostanie cyfrowym, o który chcemy dbać.

Czytaj więcej

Uważne dzieci w sieci

Czy wiesz, czym jest uwaga? To coś, na czym wielu osobom bardzo zależy – twojej mamie, jeśli coś do ciebie mówi, nauczycielowi, kiedy prowadzi zajęcia, twórcy publikującemu swoje dzieła w sieci, który pragnie, by tworzone przez niego piosenki, bajki, filmy były odtworzone przez jak największą liczbę osób. Dzięki uwadze spośród wielu spraw możesz wybrać tę jedną, na której ci zależy i się nią zająć. To twoja supermoc i to ty możesz decydować, komu ją podarujesz.

Czytaj więcej

Wyzwanie pełne uważności

Większość z nas uwielbia łakocie. Dlatego z niecierpliwością wyczekujemy momentu, by otworzyć okienko kalendarza adwentowego. Co prawda słodkości dają nam wiele przyjemności, jednak nie trwają one zbyt długo. Znacznie dłużej pozostaje z nami uczucie spełnienia, które bierze się ze wspólnie spędzonego czasu z ukochanymi osobami albo z życzliwych gestów okazywanych innym, ale też sobie.

Czytaj więcej

Nieśmiałość to nie wróg!

Nieśmiałość nie jest niczym złym, nie jest żadną wadą, a już tym bardziej chorobą, którą należy wyleczyć. To po prostu cecha charakteru. Fakt, że ktoś jest nieśmiały, wrażliwy i wycofany, wcale nie oznacza, że jest gorszy albo że trudniej będzie mu osiągnąć sukces. Wrażliwość ułatwia wczucie się w sytuację innych, pozwala zrozumieć, jakie emocje i uczucia im towarzyszą. Osoby wrażliwe chętnie też pomagają ludziom, są bardziej wyczulone i otwarte na piękno otaczającego świata.

Czytaj więcej