Autor: Agnieszka Figaj-Jankowska

Pierwsza polska nauczycielka, która ukończyła szkolenie Metody Eline Snel „Uwaga, to działa!”. Eline Snel jest także autorką książki „Uważność i spokój żabki”. Jestem także absolwentką programu socjo-rozwojowego (SEL Social Emocional Lerening) Kimochis, pozwalającego nauczyć się najmłodszym dzieciom mówić o emocjach w prosty i łatwy sposób.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak spacerują NINJA?

Zazwyczaj twoje nogi niosą cię z punktu A do B, a ty nawet nie zwracasz uwagi na to, że idziesz! A co, jeśli zwyczajne chodzenie możesz zamienić na aktywną praktykę uważności?

Czytaj więcej

Uważne porządki

Jeśli sprzątanie NIE jest twoim ulubionym zajęciem, to nie tylko ty tak masz! Jednak zamiast unikania możesz znaleźć sposób, aby wykonywać obowiązki i praktykować uważność w tym samym czasie! Każde zadanie możesz łatwo przekształcić w relaksujący czas z odrobiną magii mindfulness. Jak? Skupiając uwagę na zadaniu, które chcesz wykonać, i będąc jednocześnie życzliwym dla siebie.

Czytaj więcej

Jak uważność wspiera spostrzegawczość

Prawdopodobnie wiesz, że praktyka uważności może poprawiać zdolność koncentracji i skupienia, poczucie wewnętrznego spokoju oraz ułatwić wieczorne zasypianie

Czytaj więcej

Ćwicz uważność w samochodzie

Podróże samochodowe mogą stać się okazją do zabawy i rozwoju. Poznaj sześć gier samochodowych, które ćwiczą spostrzegawczość.

Czytaj więcej

Jak wspierać w radzeniu sobie z lękiem?

Dzieci, tak jak dorośli, czują lęk. Wiele z tych lęków to element procesu dorastania. Nasze pociechy na różnych etapach rozwoju boją się zwierząt, owadów, burzy, wysokości, wody, krwi czy ciemności. Wraz z wiekiem lęki w większości mijają, ale część z nich towarzyszy nam również w dorosłości. Gdy nasze dziecko czuje lęk, często robimy wszystko, by je za wszelką cenę przed nim ochronić. Czasami powoduje to, że zamiast pomóc dziecku, pogarszamy sytuację.

Czytaj więcej

Abrakadabra – oddech to magia!

Oddychanie to dość prosta i ważna czynność, która odbywa się bez wysiłku czy zastanowienia. Nie musisz nic robić, by oddychać. Twój oddech jest zawsze z tobą. Możesz jednak poznać go lepiej i dowiedzieć się, jak z niego korzystać. Pomogą ci w tym poniższe ćwiczenia. Każde z nich przynosi nieco inne korzyści. Wypróbuj je i sprawdź, które z nich jest najlepsze dla ciebie. Spróbuj kilka razy. Niekiedy potrzeba czasu, by ćwiczenia przyniosły efekt. Dobrej zabawy!

Czytaj więcej