Autor: Karolina Majewska-Sarna

        

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ćwicz i obserwuj, jakie to fajne!

Długie, ciepłe wieczory podczas letnich miesięcy zachęcają do aktywnego spędzania czasu: rower, rolki, basen, plac zabaw, wyjście w góry czy do lasu. Latem zwykle dużo się ruszamy – podobnie nasze dzieci. A gdy dni robią się chłodniejsze i szybciej robi się ciemno, mamy tendencję do chowania się w domu. I to jest absolutnie naturalne. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście!

Czytaj więcej

Jak utrzymać kontakt z bliskimi mimo odległości?

Bliskość z kimś to niezwykle przyjemne i potrzebne uczucie. Bliski może być nie tylko członek naszej rodziny, ale również ktoś silnie złączony z nami uczuciami. To może być przyjaciel, z którym mamy takie same zainteresowania, lub przyjaciółka, z którą łączą nas wspaniałe wspomnienia (na przykład wspólne przygody na wakacjach). Częsty kontakt z bliską osobą może nam pomóc w wielu sytuacjach – nie tylko gdy potrzebujemy pomocy, ale również gdy mamy ochotę miło spędzić czas, pośmiać się, powygłupiać, podzielić się tajemnicą, przegadać problem albo po prostu przytulić się i popędzić dalej.

Czytaj więcej

Recepta na nudę

Znajdźcie wspólnie z rodzicami moment, by zamienić się w detektywów – poszukiwaczy skarbów. Wydaje ci się, że wokół ciebie nie ma niczego ciekawego? W takim razie zapakujcie plecaki i odkryjcie swój najbliższy świat zupełnie na nowo!

Czytaj więcej

Co wspólnego mają pamięć i zmysły?

„Pamięć to pamiętnik, który stale nosimy ze sobą” – Oskar Wilde. Ta myśl irlandzkiego poety jest piękna nie tylko w swojej prostocie, lecz także prawdzie, jaką ze sobą niesie. Pamięć bowiem to kodowanie, przechowywanie i wyodrębnianie (Philip Zimbardo). Zupełnie jak w napisanym przez nas pamiętniku. Narzędziem, które zapisuje karty, jest nasz umysł – to on decyduje, które wydarzenia są warte zapisania, a które nie będą dla nas przydatne.

Czytaj więcej