Recepta na nudę

Wyspa emocji Otwarty dostęp

Znajdźcie wspólnie z rodzicami moment, by zamienić się w detektywów – poszukiwaczy skarbów. Wydaje ci się, że wokół ciebie nie ma niczego ciekawego? W takim razie zapakujcie plecaki i odkryjcie swój najbliższy świat zupełnie na nowo!

Odkrywczy spacer 

Główne zadanie podczas spaceru po najbliższej okolicy – bycie detektywem. Razem z rodzicem weźcie kartki papieru, flamastry. Miejcie też dobrze wymyte uszy i szeroko otwarte oczy! Narysujcie wspólnie mapę waszej spacerowej trasy, wraz z zaznaczonymi ważnymi miejscami – takimi, które przykuły waszą uwagę.

W każdym z tych miejsc zatrzymajcie się, rozejrzyjcie, zasłuchajcie. Zapiszcie lub narysujcie, jaki skarb znaleźliście w tym miejscu. Może to będzie śpiew ptaka, szelest liści na wietrze, dźwięk ruszającego samochodu? A może zapach kwiatów, pieczonej pizzy, świeżych bułek z piekarni, albo zapach morza? Lub coś zupełnie innego: kolorowego, o dziwnym kształcie, przyjemnego do oglądania?

Następnego dnia możecie bawić się w odszukiwanie schowanych rzeczy – jedno z was chowa przedmiot (zabawkę, miły liścik, własnoręcznie zrobiony medal) i podpowiada poszukiwaczom, cytując swój skarb. 

Zwierzęcy piknik

Przygotujcie wspólnie najpyszniejsze przekąski świata i wybierzcie się na piknik. Możecie spróbować jeść jak ślimaki (najwooooolniej na świecie) lub jak ptaszki (małymi kawałeczkami).

POLECAMY

Naturalny obraz

Przygotujcie w domu kawałek kolorowej kartki technicznej wraz z przyklejoną do niej taśmą dwustronną i wybierzcie się na spacer po okolicy. Gdy tylko zauważycie coś ciekawego – na przykład noski od klonu, patyki lub liście – zbierzcie i przyklejcie to na swoją kartę. 

Podziel się radością

Razem z rodzicem przygotuj w domu malutkie upominki (to mogą być wycięte z papieru słoneczka lub zrobione z bibuły kwiatki). Następnie wybierzcie się do parku, na plażę lub na spacer wokół osiedla i rozdawajcie te drobne prezenciki. Rozdawajcie, obserwujcie i… zbierajcie uśmiechy. 

Czy któryś z nich was zaskoczył? A który był dla was najpiękniejszy?

Pudełko wakacyjnych wspomnień 

Poszukaj w domu niepotrzebnego niewielkiego pudełka i przygotuj z niego szkatułę wspomnień. Możesz ozdobić ją kolorową krepą, rysunkami, albo cekinami i kawałkami włóczki.  Codziennie wieczorem narysujcie lub opiszcie wybrane wydarzenie, które było dla was najprzyjemniejsze. Do pudełka możecie też wrzucać malutkie, znalezione skarby (patyki, muszelki, pocztówki i tak dalej).

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI