Dział: Przystanek relacje

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mindfulness (nie tylko) od święta!

W prawie każdym kalendarzu można znaleźć dni oznaczone kolorem czerwonym. To święta – religijne, państwowe, międzynarodowe. W kalendarzu są również dni ważne dla waszej rodziny: urodziny jej członków i różnego rodzaju rocznice. Wszystkie one mogą być świetną okazją do tego, by... świętować! Jak? Tak, jak chcecie. Warto wykorzystać do tego różnego rodzaju rytuały, które czynią to konkretne święto wyjątkowym. Każda rodzina ma swoje zwyczaje, tradycje wzbogacające świętowanie. Skąd się one biorą?

Czytaj więcej

Jak utrzymać kontakt z bliskimi mimo odległości?

Bliskość z kimś to niezwykle przyjemne i potrzebne uczucie. Bliski może być nie tylko członek naszej rodziny, ale również ktoś silnie złączony z nami uczuciami. To może być przyjaciel, z którym mamy takie same zainteresowania, lub przyjaciółka, z którą łączą nas wspaniałe wspomnienia (na przykład wspólne przygody na wakacjach). Częsty kontakt z bliską osobą może nam pomóc w wielu sytuacjach – nie tylko gdy potrzebujemy pomocy, ale również gdy mamy ochotę miło spędzić czas, pośmiać się, powygłupiać, podzielić się tajemnicą, przegadać problem albo po prostu przytulić się i popędzić dalej.

Czytaj więcej

Najważniejsze relacje w życiu dziecka

Na przestrzeni lat ważne stają się dla nas różne rzeczy. Co innego będzie priorytetem dla przedszkolaka, a co innego dla osoby starszej. Jest jednak coś, co jest ważne dla każdego z nas niezależnie od tego czy jest manifestowane, czy skrywane. Są to relacje. Niemowlę poszukuje wzrokiem mamy, a kiedy tylko nauczy się pełzać czy raczkować, podąża za bliskimi sobie osobami: rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy na przykład nianią. Potrzeba bycia w relacji z innymi, choć przybiera różne formy w zależności od fazy rozwoju, towarzyszy nam przez całe życie.

Czytaj więcej

Czy to już koniec przyjaźni?

Dobrze mieć przyjaciela czy przyjaciółkę, prawda? Jednak przyjaźń, tak jak każda relacja w naszym życiu, bywa niekiedy trudna. Czasami czujemy się zazdrośni bądź smutni, zdarza się też, że myślimy, że to już koniec naszej przyjaźni. Nie warto jednak poddawać się i z niej rezygnować, bo nieporozumienia między nami najczęściej wynikają z tego, że jesteśmy po prostu różni.

Czytaj więcej

QUIZ wiedzy na temat przyjaźni

Czy jesteś gotowy, żeby sprawdzić, ile już wiesz o tym, co sprawia, że przyjaźń jest tak wyjątkowa? Odpowiedz na pytania, a potem przekonaj się, jaki jest twój poziom wiedzy na temat przyjaźni.

Czytaj więcej

Roześmiane zabawy

Aby miło zacząć swoją przygodę z Jogą Śmiechu, na początek waszej praktyki chciałabym przedstawić wam kilka „prześmiesznych” ćwiczeń. Gotowi? Zaczynamy!

Czytaj więcej

Joga Śmiechu, czyli śmiechoterapia dla zdrowia

Śmiech to zdrowie! Każdy wie, ile przyjemności potrafi dać nam prawdziwy, autentyczny śmiech, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że śmiech udawany może być równie rozkoszny i przynosić nam takie same korzyści! Tym właśnie zajmuje się Joga Śmiechu, czyli joga polegająca na śmianiu się bez konkretnego powodu.

Czytaj więcej