Dział: Przystanek relacje

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak utrzymać kontakt z bliskimi mimo odległości?

Bliskość z kimś to niezwykle przyjemne i potrzebne uczucie. Bliski może być nie tylko członek naszej rodziny, ale również ktoś silnie złączony z nami uczuciami. To może być przyjaciel, z którym mamy takie same zainteresowania, lub przyjaciółka, z którą łączą nas wspaniałe wspomnienia (na przykład wspólne przygody na wakacjach). Częsty kontakt z bliską osobą może nam pomóc w wielu sytuacjach – nie tylko gdy potrzebujemy pomocy, ale również gdy mamy ochotę miło spędzić czas, pośmiać się, powygłupiać, podzielić się tajemnicą, przegadać problem albo po prostu przytulić się i popędzić dalej.

Czytaj więcej

Najważniejsze relacje w życiu dziecka

Na przestrzeni lat ważne stają się dla nas różne rzeczy. Co innego będzie priorytetem dla przedszkolaka, a co innego dla osoby starszej. Jest jednak coś, co jest ważne dla każdego z nas niezależnie od tego czy jest manifestowane, czy skrywane. Są to relacje. Niemowlę poszukuje wzrokiem mamy, a kiedy tylko nauczy się pełzać czy raczkować, podąża za bliskimi sobie osobami: rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy na przykład nianią. Potrzeba bycia w relacji z innymi, choć przybiera różne formy w zależności od fazy rozwoju, towarzyszy nam przez całe życie.

Czytaj więcej

Czy to już koniec przyjaźni?

Dobrze mieć przyjaciela czy przyjaciółkę, prawda? Jednak przyjaźń, tak jak każda relacja w naszym życiu, bywa niekiedy trudna. Czasami czujemy się zazdrośni bądź smutni, zdarza się też, że myślimy, że to już koniec naszej przyjaźni. Nie warto jednak poddawać się i z niej rezygnować, bo nieporozumienia między nami najczęściej wynikają z tego, że jesteśmy po prostu różni.

Czytaj więcej

QUIZ wiedzy na temat przyjaźni

Czy jesteś gotowy, żeby sprawdzić, ile już wiesz o tym, co sprawia, że przyjaźń jest tak wyjątkowa? Odpowiedz na pytania, a potem przekonaj się, jaki jest twój poziom wiedzy na temat przyjaźni.

Czytaj więcej

Roześmiane zabawy

Aby miło zacząć swoją przygodę z Jogą Śmiechu, na początek waszej praktyki chciałabym przedstawić wam kilka „prześmiesznych” ćwiczeń. Gotowi? Zaczynamy!

Czytaj więcej

Joga Śmiechu, czyli śmiechoterapia dla zdrowia

Śmiech to zdrowie! Każdy wie, ile przyjemności potrafi dać nam prawdziwy, autentyczny śmiech, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że śmiech udawany może być równie rozkoszny i przynosić nam takie same korzyści! Tym właśnie zajmuje się Joga Śmiechu, czyli joga polegająca na śmianiu się bez konkretnego powodu.

Czytaj więcej

Jak z uważnością zadbać o siebie, będąc rodzicem?

Rodzicielstwo potrafi być nie lada wyzwaniem. Szczególnie kiedy zostajemy rodzicami po raz pierwszy, możemy mieć poczucie, że od teraz liczy się tylko dziecko i tym samym nasze potrzeby schodzą na dalszy plan. Bardzo łatwo jest zapomnieć o sobie. Czy da się zadbać o siebie w tak wymagającej roli i znaleźć chwile wytchnienia?

Czytaj więcej

Podróż w głąb siebie

Ludzie często mają tendencję do tego, by zauważać swoje słabości, nie doceniając tym samym mocnych stron. Spoglądamy w lustro i widzimy mankamenty, a nie to, co w nas piękne, ciekawe i wartościowe. Zapraszam was dziś do wykonania samodzielnie lub wspólnie z rodzicami ćwiczenia, które nazwałam „Podróż w głąb siebie”. Mam nadzieję, że pozwoli wam spojrzeć na siebie z nieco innej perspektywy i odkryć, jak ważna jest relacja z samym sobą.

Uwaga! W trakcie wykonywania całego ćwiczenia spoglądajcie na swoje odbicie w lustrze z uśmiechem.

Czytaj więcej

Stwórz własną hodowlę fasoli

Wspieranie wzrostu fasoli to czynność wymagająca skupienia, cierpliwości, a także ciągłej obserwacji zmian zachodzących w rodzącej się z nasiona roślince. Rośliny, tak samo jak zwierzęta domowe, wymagają czasu, opieki i troski. Kiedy wkładamy w ich hodowlę wysiłek, później z przyjemnością możemy obserwować, jak roślinka rozwija się i wzrasta. Zapraszam dziś ciebie i twoich bliskich do stworzenia własnej hodowli fasoli. Zaczynamy!

Czytaj więcej

Pomysł na wyjątkową laurkę dla bliskiej osoby

Macie ochotę wykonać niebanalną kartkę z prostych materiałów? Pokażemy wam, jak zrobić kolorowy papier, z którego wytniecie różne kształty na laurki dla mamy lub innej bliskiej osoby. Podpowiemy, jak taką kartkę zamienić w prezent i okazać im sympatię, miłość i wdzięczność.

Czytaj więcej

Po co praktykujemy wdzięczność z dzieckiem?

Praktykowanie wdzięczności jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę naszego samopoczucia oraz relacji z innymi.

Czytaj więcej