Dział: Labirynt łamigłówek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Cicha rozmowa

Cześć! Mam na imię Hania, mam trzynaście lat i od dwóch lat uczę się języka migowego. Chciałabym opowiedzieć ci o mojej pasji. To co, zaczynamy?

Czytaj więcej

Kilka prostych znaków z polskiego języka migowego

Wypróbuj kilka gestów z języka migowego! Może nawet odkryjesz, że używasz ich na co dzień!

Czytaj więcej

Jak wykonać eksperyment chemiczny?

Każde doświadczenie wymaga przygotowania! W jaki sposób? Bardzo prosto! Gdy zdecydujesz się na jakiś eksperyment, wykonaj dokładnie następujące czynności:

Czytaj więcej

Tańcząca ciecz, czyli zabawy z prawami fizyki

Dziwacznie plastyczna ciecz, która się kruszy, gdy w nią uderzamy – znacie coś takiego? To ciecz nienewtonowska (czyt. nieniutonowska), która czasem jest płynna, a czasem twarda jak skała. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, z jaką siłą na nią działamy. Ale najbardziej niesamowicie wpływa na nią… muzyka!

Czytaj więcej

Upcykling w wielkim stylu – wakacyjna torba

Taka torba to marzenie! Na plażę, nad jezioro czy na piknik – jest bardzo pojemna, a przy tym lekka. Wykonasz ją bez szycia, tylko za pomocą nożyczek, farb i paru dodatkowych drobiazgów. A przy tym podarujesz drugie życie starym koszulkom, przez co nie trafią na śmietnik za szybko. Zadanie składa się z dwóch etapów. Najpierw farbujemy stare T-shirty metodą tie dye (nierównomierne farbowanie). Po wyschnięciu tniemy i wiążemy koszulkę, aby powstała torba. Do dzieła!

Czytaj więcej

Uważnościowe sposoby na oszczędzanie

Oszczędzanie to niełatwa sztuka, zwłaszcza w czasach szalejącej inflacji. Powszechnie wiadomo, jak ważna to umiejętność, i warto przekazać ją dziecku. Edukacja ekonomiczna przyczynia się do wyrabiania u dziecka dobrych nawyków. Na różnych etapach edukacji dziecko będzie miało okazję nauczyć się, czym jest pieniądz, jakie ma znaczenie i jak zarabiać. Jednak podejścia do pieniądza i gospodarności tak naprawdę uczy się w domu.

Czytaj więcej

Zaplanujcie wspólnie wspaniałe wakacje!

Wakacje to taki czas w roku, na który wszyscy czekamy. Można wtedy więcej czasu przeznaczyć na odpoczynek, zwiedzanie, uprawianie sportów i spędzanie czasu z rodziną. Warto dobrze je zaplanować.

Czytaj więcej