Dział: Labirynt łamigłówek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Detektywistyczna zabawa sensoryczna

Żaden detektyw ani technik policyjny nie wyobraża sobie dobrze przeprowadzonego śledztwa bez zdjęcia odcisków palców podejrzanych. Linie papilarne na opuszkach palców tworzą naszą niepowtarzalną, indywidualną identyfikację. Specjaliści zdejmują odciski palców przy użyciu specjalnego proszku. Wy jednak możecie przyjrzeć się swoim odciskom, używając do tego kolorowych farb.

Czytaj więcej

Wielki sprawdzian detektywa Edwina

Odkąd skończył 6 lat, największym marzeniem Edwina było zostanie detektywem. Po wielu latach nauki w sekretnej Akademii Detektywów imienia Sherlocka Holmesa nadszedł wielki dzień egzaminu na profesjonalnego łamacza zagadek.

Czytaj więcej

Sposoby na rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci

Matematyka jest stałym elementem naszego życia i dlatego warto zachęcać do niej dzieci. Jak to robić?

Czytaj więcej

Uważne porządki

Jeśli sprzątanie NIE jest twoim ulubionym zajęciem, to nie tylko ty tak masz! Jednak zamiast unikania możesz znaleźć sposób, aby wykonywać obowiązki i praktykować uważność w tym samym czasie! Każde zadanie możesz łatwo przekształcić w relaksujący czas z odrobiną magii mindfulness. Jak? Skupiając uwagę na zadaniu, które chcesz wykonać, i będąc jednocześnie życzliwym dla siebie.

Czytaj więcej

Jak pomóc dziecka w efektywnej nauce?

Dzieci w wieku szkolnym znaczną część swojego czasu poświęcają na naukę. Jak wspierać je w tym, by robiły to efektywnie, dbając jednocześnie o ich dobre samopoczucie?

Czytaj więcej

Pamięć… od kuchni!

Pamięć jest ważna dla każdego człowieka. Wraz z pójściem do szkoły liczba rzeczy, o których musimy pamiętać, zwiększa się. Pamięć warto ćwiczyć regularnie. Czy można robić to… w kuchni? Oczywiście! Oprócz zapamiętywania kolejnych kroków przepisu możecie spróbować też wykorzystać nasze propozycje.

Czytaj więcej

Rozszyfruj sekretną wiadomość!

Kodowanie to ćwiczenie polegające na zapisaniu informacji, na przykład tekstu lub liczby w postaci specjalnego szyfru. Dzięki niemu możesz przekazać komuś sekretną wiadomość, tak by tylko ta osoba wiedziała jak ją odczytać. Rozwiąż zadanie i przekonaj się, jak to działa!

Czytaj więcej