Dział: Labirynt łamigłówek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Tańcząca ciecz, czyli zabawy z prawami fizyki

Dziwacznie plastyczna ciecz, która się kruszy, gdy w nią uderzamy – znacie coś takiego? To ciecz nienewtonowska (czyt. nieniutonowska), która czasem jest płynna, a czasem twarda jak skała. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, z jaką siłą na nią działamy. Ale najbardziej niesamowicie wpływa na nią… muzyka!

Czytaj więcej

Upcykling w wielkim stylu – wakacyjna torba

Taka torba to marzenie! Na plażę, nad jezioro czy na piknik – jest bardzo pojemna, a przy tym lekka. Wykonasz ją bez szycia, tylko za pomocą nożyczek, farb i paru dodatkowych drobiazgów. A przy tym podarujesz drugie życie starym koszulkom, przez co nie trafią na śmietnik za szybko. Zadanie składa się z dwóch etapów. Najpierw farbujemy stare T-shirty metodą tie dye (nierównomierne farbowanie). Po wyschnięciu tniemy i wiążemy koszulkę, aby powstała torba. Do dzieła!

Czytaj więcej

Uważnościowe sposoby na oszczędzanie

Oszczędzanie to niełatwa sztuka, zwłaszcza w czasach szalejącej inflacji. Powszechnie wiadomo, jak ważna to umiejętność, i warto przekazać ją dziecku. Edukacja ekonomiczna przyczynia się do wyrabiania u dziecka dobrych nawyków. Na różnych etapach edukacji dziecko będzie miało okazję nauczyć się, czym jest pieniądz, jakie ma znaczenie i jak zarabiać. Jednak podejścia do pieniądza i gospodarności tak naprawdę uczy się w domu.

Czytaj więcej

Zaplanujcie wspólnie wspaniałe wakacje!

Wakacje to taki czas w roku, na który wszyscy czekamy. Można wtedy więcej czasu przeznaczyć na odpoczynek, zwiedzanie, uprawianie sportów i spędzanie czasu z rodziną. Warto dobrze je zaplanować.

Czytaj więcej

Detektywistyczna zabawa sensoryczna

Żaden detektyw ani technik policyjny nie wyobraża sobie dobrze przeprowadzonego śledztwa bez zdjęcia odcisków palców podejrzanych. Linie papilarne na opuszkach palców tworzą naszą niepowtarzalną, indywidualną identyfikację. Specjaliści zdejmują odciski palców przy użyciu specjalnego proszku. Wy jednak możecie przyjrzeć się swoim odciskom, używając do tego kolorowych farb.

Czytaj więcej

Wielki sprawdzian detektywa Edwina (SPRAWDŹ ODPOWIEDZI)

Odkąd skończył 6 lat, największym marzeniem Edwina było zostanie detektywem. Po wielu latach nauki w sekretnej Akademii Detektywów imienia Sherlocka Holmesa nadszedł wielki dzień egzaminu na profesjonalnego łamacza zagadek.

Czytaj więcej

Sposoby na rozwijanie kompetencji matematycznych u dzieci

Matematyka jest stałym elementem naszego życia i dlatego warto zachęcać do niej dzieci. Jak to robić?

Czytaj więcej