Dział: Labirynt łamigłówek

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak uważność wspiera spostrzegawczość

Prawdopodobnie wiesz, że praktyka uważności może poprawiać zdolność koncentracji i skupienia, poczucie wewnętrznego spokoju oraz ułatwić wieczorne zasypianie

Czytaj więcej

Ćwicz uważność w samochodzie

Podróże samochodowe mogą stać się okazją do zabawy i rozwoju. Poznaj sześć gier samochodowych, które ćwiczą spostrzegawczość.

Czytaj więcej

Jak wspierać zapamiętywanie?

Pamięć, czyli zdolność do gromadzenia, przechowywania i ponownego wykorzystywania zebranych informacji, jest jedną z tych funkcji ludzkiego umysłu, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Pozwala nam poznawać otoczenie, nabywać nowe umiejętności (w tym tak podstawowe jak mowa), rozwiązywać problemy i osiągać cele. Z perspektywy ludzkiego rozwoju dobrze jest mieć świadomość, że pamięć można ćwiczyć i wzmacniać. Dlatego warto poznać narzędzia, które temu służą.

Czytaj więcej

Jak wspierać koncentrację i uwagę u dzieci?

Nie ma co się czarować! Świat, w którym żyjemy, nie wspiera nas we wzmacnianiu umiejętności koncentrowania uwagi. Ogrom obowiązków, mnogość odbieranych bodźców i napięcie sprawiają, że trudno jest nam skupić się na tym, co jest dla nas wartościowe. Choć sposób patrzenia na świat przez dzieci różni się od tego, jak odbierają go dorośli, to pamiętajmy, że one żyją dokładnie w tym samym przebodźcowanym środowisku.
Dlatego wykorzystaj swoją świadomość do tego, by wspierać dzieci w ich zdolności koncentrowania uwagi. Dbając o ten obszar u siebie, zyskujesz podwójnie. 

Czytaj więcej

STOP – zatrzymaj się

Nasze ciało i psychika to niezwykle zgrany zespół. Jednak rzadko mamy okazję, by się zatrzymać i wysłuchać, co każde z nich 
chce nam przekazać. Dlatego warto kształtować w sobie umiejętność zatrzymywania się i uważnego obserwowania samego siebie. 

Poniżej znajdziecie kilka przykładów zabaw wykorzystujących element zastygania i wsłuchiwania się w siebie. 

Czytaj więcej