Autor: Agata Bator-Mysłek

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak pomóc dziecka w efektywnej nauce?

Dzieci w wieku szkolnym znaczną część swojego czasu poświęcają na naukę. Jak wspierać je w tym, by robiły to efektywnie, dbając jednocześnie o ich dobre samopoczucie?

Czytaj więcej

Pamięć… od kuchni!

Pamięć jest ważna dla każdego człowieka. Wraz z pójściem do szkoły liczba rzeczy, o których musimy pamiętać, zwiększa się. Pamięć warto ćwiczyć regularnie. Czy można robić to… w kuchni? Oczywiście! Oprócz zapamiętywania kolejnych kroków przepisu możecie spróbować też wykorzystać nasze propozycje.

Czytaj więcej

Poczuj się jak astronauta

Wielu z nas marzy o tym, by wybrać się w kosmos, zobaczyć planety albo nawet… dotknąć gwiazd. Czy to możliwe? Jasne! Wystarczy tylko… użyć wyobraźni! Spróbuj wykorzystać nasze zabawy, by przenieść się (prawie) w stan nieważkości.

Czytaj więcej

Nieudane zaloty

Znasz już nasze wierszyki-masażyki? Jeśli tak, to zaproś rodziców, rodzeństwo, koleżanki i kolegów do zabawy. Nie zapomnij skupić się na tym, jak odczuwasz każdy z rodzajów dotyku, i porozmawiać o tym z bliskimi.

Czytaj więcej

Szalone zawody kulinarne

Głaskanie, przytulanie, masaż – jeśli je lubicie, koniecznie spróbujcie wziąć udział w „Szalonych zawodach kulinarnych”. Nie zapomnijcie jednocześnie skupić się na tym, jak wasze ciała reagują na różne formy dotyku. Po wykonanym masażu zamieńcie się rolami. Następnie koniecznie opowiedzcie sobie o wrażeniach!

Czytaj więcej

Zabawy pełne bliskości

Bitwa na poduszki, kanapka i inne tego typu zabawy to nieodłączny element leniwych niedzielnych poranków, prawda? Jeśli je lubicie, wypróbujcie nasze propozycje zabaw pełnych bliskości.

Czytaj więcej

Krokodyle łzy

Bardzo ważnym zmysłem, któremu jednak poświęcamy zbyt mało uwagi, jest dotyk. Zobacz, jak się czujesz z różnymi jego rodzajami? Poproś rodzica o przeczytanie wierszyka i mały masaż w rytmie przygód samotnego krokodyla. Staraj się podczas jego wykonywania skupić się na swoich odczuciach, na tym, jak twoje ciało reaguje na głaskanie, lekkie uderzanie palcami czy nawet skubanie.

Czytaj więcej