Mindfulness (nie tylko) od święta!

Przystanek relacje

W prawie każdym kalendarzu można znaleźć dni oznaczone kolorem czerwonym. To święta – religijne, państwowe, międzynarodowe. W kalendarzu są również dni ważne dla waszej rodziny: urodziny jej członków i różnego rodzaju rocznice. Wszystkie one mogą być świetną okazją do tego, by... świętować! Jak? Tak, jak chcecie. Warto wykorzystać do tego różnego rodzaju rytuały, które czynią to konkretne święto wyjątkowym. Każda rodzina ma swoje zwyczaje, tradycje wzbogacające świętowanie. Skąd się one biorą?

Religia

Czasami zwyczaje świąteczne są symbolicznie powiązane z wiarą, przekonaniami związanymi z daną religią, tak jak zapalanie zniczy na Wszystkich Świętych czy budowanie szopki na Boże Narodzenie. 
 

POLECAMY


Tradycje narodowe

Są one w szczególny sposób związane ze świętami państwowymi. Może to być na przykład wywieszanie przez Polaków flag narodowych z okazji Święta Niepodległości bądź zakładanie przez Ukraińców tradycyjnych ukraińskich koszul z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. 
 


Tradycje regionalne

Wywodzą się one ze zwyczajów kultywowanych w konkretnym regionie. Może to być na przykład hucznie obchodzony 11 listopada w Poznaniu Dzień Świętego Marcina, podczas którego wszy...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI