Autor: Marzena Żurek

         

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy wiem, co jem?

Zapraszam cię do zabawy pełnej smaków, zapachów i konsystencji. W pierwszym etapie przygotujemy nasze smakołyki, a potem, z zamkniętymi oczami, odkryjemy je razem, używając naszych zmysłów.

Czytaj więcej

Rozgrzewające i dziecka napoje na chłodną pogodę

Za oknem jesień w pełnym rozkwicie. Z szaf wyciągamy ciepłe szaliki, czapki i kurtki, by ochronić się przed chłodem. Jednak czy wiesz, że również w kuchni możemy znaleźć wiele produktów, które pomagają nam się rozgrzać, a do tego wzmocnić odporność? Należą do nich nie tylko owoce, warzywa i przyprawy, lecz także pyszna czekolada. Przed tobą przepisy na przepyszne napoje, dzięki którym nawet w chłodną pogodę poczujesz ciepełko.

Czytaj więcej

Mindfulness dla niejadka i głodomorka

Uważne jedzenie to praktyka, która polega na świadomym spożywaniu posiłku, z jednoczesnym zwróceniem uwagi na związane z tym aspekty: smak, zapach, temperaturę, teksturę i sposób, w jaki pokarm wpływa na ciało. Warto podczas niej zwrócić także uwagę na warunki zewnętrzne, które towarzyszą procesowi jedzenia, czyli spożywanie w spokoju, bez pośpiechu, bez rozpraszających uwagę czynników.

Czytaj więcej

Słodka chwila uważności

Za oknem wiosna w pełnym rozkwicie. Stragany uginają się pod ilością sezonowych warzyw oraz owoców. Soczyste kolory, piękny zapach i zachęcający wygląd świeżych produktów kuszą, aby ich skosztować. Czy wiesz, co by było, gdyby połączyć słodkie truskawki z kwaskowatym rabarbarem i rozpływającą się w ustach kruszonką? Powstanie z tego wyśmienity deser. Przekonaj się sam!

Czytaj więcej

Pizza, jakiej jeszcze nie znacie

Chyba każdy z nas zna i uwielbia pizzę. Nie każdy jednak wie, że istnieją dziesiątki sposobów podania tego smakowitego dania, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Przed tobą przepis, który pozwoli ci nie tylko zasmakować tego wyśmienitego specjału, lecz także przyrządzić go z należytą uważnością. Jak to zrobić? Podążaj za wskazówkami i pytaniami, które zamieściłam w przepisie.

Czytaj więcej