Zalety wad i wady zalet

Labirynt łamigłówek

Wszyscy ludzie, zarówno ty, twoi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, jak i inne osoby, posiadają mocne i słabsze strony. Zazwyczaj cieszymy się z naszych supermocy, bo pomagają nam radzić sobie w różnych sytuacjach. Często też wstydzimy się swoich słabości, ponieważ one z kolei „lubią” nam przeszkadzać. W pewnych okolicznościach może się jednak okazać, że nasze słabsze strony staną się przydatne. Albo to, co uważamy za swój atut, przyniesie nam pewną szkodę. Jak to możliwe? Przyjrzyj się poniższym przykładom, omów je wspólnie z rodzicami, a następnie zastanówcie się, czy wasze zalety mogą mieć swoje wady, a słabości okazać się czymś wartościowym.

Idealny obrazek

Julka to niezwykle dokładna i sumienna dziewczynka. Uwielbia, kiedy jej przybory w piórniku poukładane są kolorami, a książki na półce stoją od największej do najmniejszej. Jej mama często powtarza, że to piękna cecha i powód do dumy. 
Ostatnio wychowawczyni zadała do wykonania rysunek przedstawiający największe marzenia dzieci. Na pracę miały cały tydzień. Julka ogromnie się ucieszyła. Postanowiła, że zrobi najpiękniejszy rysunek, który do tej pory wyszedł spod jej rączki. Jej największym marzeniem było zostanie weterynarką i otworzenie własnej kliniki dla bezdomnych zwierzątek. Pracy było mnóstwo, bo postanowiła, że narysuje ogromną klinikę z masą piesków, kotków, ptaków, saren i innych potrzebujących mieszkańców lasów, łąk i ogrodów. 
Mijały dni, a Julka pracowicie dorysowywała każdy najmniejszy element obrazka. W...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI