Wiosenny spacer z uważną fotografią

Dolina zmysłów

Czujecie już wiosnę? Uwielbiam ten czas, kiedy powietrze zaczyna inaczej pachnieć, kiedy spod ziemi wyłaniają się rośliny, a na drzewach pojawiają się zalążki nowych liści. Wiosna to wspaniały czas na spacery, które można urozmaicić na przykład uważnym fotografowaniem. Co powiecie na taki rodzinny spacer, z którego przygotujecie album albo lapbooka? Taki spacer może trwać 10 minut, a może i kilka godzin. Jeśli ma to być dłuższa wyprawa, pamiętajcie o właściwym ubraniu, wodzie i przekąskach. Ach, i jeszcze aparat. Ten w telefonie wystarczy w zupełności. Gotowi? To do dzieła!

Zaczynamy misję fotograficzną

  1. Kiedy już będziecie na zewnątrz, skupcie uwagę na dźwiękach, zapachach, weźcie kilka pełnych oddechów. Te z głośnym westchnięciem też są super. Czy czujecie wiosnę w powietrzu? Czy słyszycie, że ptaki już inaczej trajkoczą niż zimą? Czy widzicie jakieś nowe kolory? Ach…
     
  2. Kiedy już zanurzycie się w wiosnę wszystkimi zmysłami, zacznijcie poszukiwania obiektów do sfotografowania. Może to będzie pierwiosnek, może krokus, może pąki na gałęzi, a może resztki roztopionego bałwana.
     
  3. Kiedy ktoś z was zauważy jedną z oznak wiosny, zatrzymaj...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI