Jak z uważnością zadbać o siebie, będąc rodzicem?

Przystanek relacje

Rodzicielstwo potrafi być nie lada wyzwaniem. Szczególnie kiedy zostajemy rodzicami po raz pierwszy, możemy mieć poczucie, że od teraz liczy się tylko dziecko i tym samym nasze potrzeby schodzą na dalszy plan. Bardzo łatwo jest zapomnieć o sobie. Czy da się zadbać o siebie w tak wymagającej roli i znaleźć chwile wytchnienia?

Czasem słyszę od rodziców, że nie da się ładować swoich baterii przy dzieciach, które potrzebują być cały czas blisko, które wymagają naszej uwagi i bycia z nimi w stałym kontakcie. Pewnie nie da się zawsze zadbać o siebie w pełni tak, jak byśmy tego chcieli, ale nadal możliwe jest, by towarzyszyć dzieciom i jednocześnie pozostawać świadomie przy sobie. 

Warto zdać sobie sprawę z tego, że w codziennym pędzie można znaleźć chwile choćby na mikrodbanie o siebie. Dobrze jest pokazywać swoim dzieciom, że dorośli chcą i mogą zadbać o siebie; że są zdrowe sposoby na poprawę nastroju, na łagodność dla ciała, na głęboki oddech. Dzieciom łatwiej jest wtedy zrozumieć i poczuć, że dbanie o siebie to naturalna część codzienności. 

POLECAMY

O czym należy pamiętać?

Nie warto odkładać dbania o siebie na później. Nie chodzi o to, by...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI