O psie, który miał nosa

Wyspa emocji

Poznaj Frajdę. Frajda jest nowym członkiem rodziny Igi. Jest białym owczarkiem szwajcarskim, ma pięć miesięcy i chodzi do psiego przedszkola. Uwielbia węszyć. Dzięki temu poznaje świat i inne psiaki. 
Na zajęciach w psim przedszkolu ćwiczy różne komendy i uczy się, jak być dobrym towarzyszem dla swojej ludzkiej rodziny. Po nauce przychodzi czas zabawy. Na koniec dnia opiekunowie rozrzucają pyszne przysmaki w trawie, a psiaki węszą, aby je znaleźć. 

Czy wiesz, że nos psa ma ponad 100 milionów komórek węchowych więcej niż nos człowieka? Węch to podstawowy z psich zmysłów.

POLECAMY

Kiedy wybiła siódma w sobotni poranek, Frajda otworzyła oczy, przeciągnęła się leniwie i przypomniała sobie, że jest to dzień spotkania z innymi psiakami. Chciała popędzić do Igi, pomerdać ogonem i radośnie polizać ją po policzku, ale… nagle uświadomiła sobie, że nic nie czuje! Wszelkie zapachy znikły, pochowały się gdzieś przed jej czarnym, mokrym nosem. Próbowała wytropić groszki karmy pozostawione po wczorajszej kolacji. Nie udało się. Szukała ulubionej zabawki i znowu nos nie zadz...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI